Nasz serwis używa plików cookies, aby lepiej spełniać Państwa wymagania. Szczegółowe informacje o plikach cookies można znaleźć w naszej Polityce Prywatności. Kontynuując przeglądanie serwisu bez zmian ustawień przeglądarki akceptują Państwo zapisywanie plików cookies.

Polska wersja językowa Angielska wersja językowa Niemiecka wersja językowa

Drawieńskie Żurawie 2017 dla Drawieńskiego Parku Narodowego

Drawieńskie Żurawie 2017
dla
Drawieńskiego Parku Narodowego
…”Za otwartość wobec społeczności lokalnej i promocję walorów przyrodniczych Gminy Drawno”.


Brzmi uzasadnienie, ale najpierw były szczegóły i zrobiło Nam się bardzo miło, że działania pracowników Parku są doceniane i zapamiętane przez mieszkańców i władze Gminy.

Podczas uroczystości wręczenia statuetki w Drawieńskim Ośrodku Kultury, dyrektor Anna Hińcza-Gnysińska przedstawiła uzasadnienie przyznania tej szczególnej nagrody Drawieńskiemu Parkowi Narodowemu, a wcześniej nasze zasługi zebrała i spisała pani Mariola Kowalewska – sekretarz gminy.

Oto, co o nas napisano:

Drawieński Park Narodowy funkcjonuje od 1990r. Jest jednym z 23 Parków Narodowych w Polsce. Wszelkie czynności na terenie Parku podporządkowane są ochronie przyrody. Oprócz tej podstawowej funkcji pełni on również funkcję turystyczną, tak ważną dla Gminy Drawno. Swoje zadania realizuje w zgodzie z samorządem i społecznością lokalną.  Dyrekcja DPN rozumie, że turystyka jest najważniejszą gałęzią gospodarki na naszym terenie i przyczynia się do tworzenia miejsc pracy. Obecność Parku odgrywa istotną rolę w promocji naszej gminy. Bardzo często turystom i  mieszkańcom innych regionów Polski miasto Drawno kojarzy się właśnie z Drawieńskim Parkiem Narodowym. Promocja gminy i otwarta współpraca władz Parku nie pozostają bez znaczenia. Dzięki obustronnemu zaangażowaniu i wykonywanej pracy turyści z zadowoleniem wspominają pobyt w naszej gminie. Drawieński Park Narodowy bardzo często jest współorganizatorem imprez zarówno gminnych jak i organizowanych przez organizacje społeczne np.: Dnia Dziecka w Barnimiu, pikniku rodzinnego w Drawnie, Zlotu Miłośników Puszczy Drawskiej, Rajdu po Ziemi Drawieńskiej, Festiwalu Krasnali czy „Biegu po życie”. Jest również współredaktorem lokalnej gazety „Ziemia Drawieńska”. Od dwóch lat DPN organizuje  najpopularniejszy w powiecie choszczeńskim piknik kulturowy „Święto jabłka”, w którym uczestniczą bawiąc się całe rodziny i jednocześnie poznają Park.

Park odgrywa również istotną rolę w edukacji ekologicznej lokalnej społeczności, prowadzonej szczególnie wśród dzieci i młodzieży z naszych szkół i przedszkola. Pracownicy Parku od wielu lat organizują, m.in., cykl prelekcji pod nazwą „Czym skorupka za młodu nasiąknie” skierowanych do dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Drawnie; aktywnie włączają się w organizację ferii zimowych, przedstawiając bogatą ofertę zajęć w sali edukacyjnej DPN a także w plenerze.

„...I ciągle szkolimy się i doskonalimy naszą wiedzę po to, żeby być lepszymi w ochronie przyrody i dać więcej społeczności lokalnej…” - mówią pracownicy Drawieńskiego Parku Narodowego. A my dodamy, że z korzyścią dla wszystkich, którzy kochają przyrodę i Gminę Drawno.

Statuetkę „Drawieńskich Żurawi” wręczył burmistrz Drawna, pan Andrzej Chmielewski.

Paweł Bilski, dyrektor Drawieńskiego Parku Narodowego odbierając nagrodę podziękował w imieniu całego zespołu DPN. Podkreślił również, jak ważna jest współpraca z lokalną społecznością, która coraz lepiej rozumie problemy i zadania związane z ochroną przyrody oraz docenia nasze edukacyjne zaangażowanie. Dowodem na to wspólne porozumienie są właśnie „Drawieńskie Żurawie”.

„Między człowiekiem a naturą”, brzmi hasło Drawieńskiego Parku Narodowego.  Wbrew pozorom, to bardzo trudne zadanie podobne do tego, które filozofowie nazwali: szukaniem złotego środka. A jeśli szukamy, to znajdziemy – my wszyscy.

Drukuj
Unia Europejska app app Bądź bezpieczny Karmnik Park Dzieciom

Szukaj

Galeria

  • Czapla siwa, fot. Marcin Bielatko
  • Stara Węgornia, fot. Marcin Bielatko
  • Wydra, fot. Ł. Łukasik
  • Storczyki, fot. Marcin Bielatko
  • Gągoły, fot. Elżbieta Hołubczat
  • Łabędź niemy, fot. Marcin Bielatko
  • Rzeka Drawa- Jesień, fot. Marcin Bielatko
  • Wyspa "Lech" na jez. Ostrowieckim, fot. Marcin Bielatko
  • Wydra, fot. C. Korkosz
  • Zimorodek, fot. Przemysław Wiśniewski

Newsletter

Będziemy informować Cię o nowościach w serwisie oraz ważnych wydarzeniach w Parku.

Kontakt

Drawieński Park Narodowy,
ul. Leśników 2, 73-220 Drawno,

tel.: (095) 768 20 51,

       (095) 768 20 52

fax: (095) 768 25 10

email: [email protected]